Zamknij
REKLAMA

Cechy atrakcyjnego pracownika

13:22, 04.06.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Z punktu widzenia pracodawcy atrakcyjny pracownik to taki, który spełnia szereg założeń i posiada kwalifikacje niezbędne na stanowisku. Większość z nich odnosi się przede wszystkim do jego kompetencji i tego, ile jest w stanie dać firmie.

Wysoka wiedza

Wysoka wiedza branżowa to priorytet w cechach pracowniczych atrakcyjnych z punktu widzenia pracodawcy. Firmy najczęściej szukają specjalistów i profesjonalistów, którzy będą w stanie jak najszybciej objąć daną posadę i świadczyć odpowiednie usługi. Szczególnie cenni są więc pracownicy mogący pochwalić się dużą ilością ukończonych kursów oraz szkoleń, a także absolwenci uczelni wyższych oraz osoby będące po programie stażowym.

Doświadczenie

Im pracownik jest bardziej doświadczony, tym mniej czeka go zaskoczeń i tym łatwiej wdroży się w strukturę danej firmy. Pracodawcy poszukują więc osób mających długoletni staż na danym stanowisku bądź „siedzących” w branży od dłuższego czasu. Doświadczenie idzie bardzo często w parze z wysokimi kompetencjami. Taki pracownik jest w stanie w bardzo krótki czasie otrzymać stosowny awans bądź wzmocnić firmę innowacyjnymi pomysłami.

Punktualność

Punktualność to bardzo ważna cecha pracownicza, zwłaszcza gdy firma oparta jest o świadczenie usług i ciągły kontakt z klientami. Wówczas wszelkie spóźnienia są odczuwalne bardziej i mogą być zauważone przez osoby z zewnątrz. Psuje to nie tylko opinię pracowników, ale i renomę całej firmy. Co więcej, punktualność jest bardzo ważnym elementem pozwalającym zaplanować działania rozłożone w czasie.

Zorganizowanie

Dobry pracownik potrafi zorganizować sobie pracę tak, aby skutecznie i efektywnie działać w zmieniających się warunkach. Wie na co może sobie pozwolić i jak ułożyć poszczególne zadania, aby wykonać je na czas. Praca zorganizowana charakteryzuje się również schludnością, wyczuciem w działaniu oraz dużym szacunkiem do materiałów i środków wykorzystywanych do jej ukończenia.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© lubliniec365.pl | Prawa zastrzeżone