Zamknij
REKLAMA

Strażacy: w ciągu trzech świątecznych dni w pożarach zginęło osiem osób

22:04, 27.12.2019 | .
Skomentuj PAP
REKLAMA

Jak poinformował rzecznik komendanta głównego PSP, w Wigilię i oba dni świąt strażacy interweniowali łącznie 2336 razy. W całym kraju wybuchło 612 pożarów, w których zginęło osiem osób, a 35 zostało rannych.

Do śmiertelnych pożarów doszło w województwach: mazowieckim, podkarpackim i opolskim. Pięć osób zginęło w samej Warszawie - w dwóch pożarach na Bemowie i jednym w Wawrze.

1532 razy strażacy wyjeżdżali do tzw. miejscowych zagrożeń, w które wliczają się m.in. interwencje związane z usuwaniem skutków opadów deszczu i wichur. 192 razy alarmy okazały się fałszywe. 43 razy strażacy strażacy wyjeżdżali do zdarzeń związanych z emisją tlenku węgla. 29 osób wymagało hospitalizacji, a jedna osoba zmarła.

Jak podkreślił Frączak, tegoroczne święta były bardziej pracowite od tych w ubiegłym roku. "Na wzrost liczby zdarzeń w tym roku miała wpływ Wigilia, bo tego dnia wyjeżdżaliśmy 164 razy do zdarzeń związanych z wichurami, opadami deszczu na południu Polski" - wskazał. Interwencje miały miejsce głównie na Podkarpaciu oraz w Małopolsce i na Śląsku.

W tym roku wybuchło jednak mniej pożarów, mniej też jest ofiar śmiertelnych niż rok temu, kiedy było ich 686, a w ich wyniku zginęło 14 osób - aż o sześć więcej niż w tym roku. Frątczak przypomniał przy tym, że na tragiczną statystykę również wtedy wpływ miała stolica. Na Żeraniu doszło wówczas do pożaru baraku, w którym zginęło sześć osób. (PAP)

sno/ jann/

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA