Zamknij
REKLAMA

XVIII Szczyt Młodzieży Trwa rekrutacja

16:07, 13.07.2019 | .
REKLAMA
Skomentuj
XVIII Szczyt Młodzieży Trwa rekrutacja / Woźniki

Województwo Śląskie oraz Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zapraszają do udziału w rekrutacji na tegoroczny Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego, który odbędzie się w terminie 18-24 sierpnia w Niemczech. Temat przewodni brzmi: „Żyć różnorodnością, zaangażować się na rzecz spójności społecznej i żyć razem". Termin zgłoszeń: 22 lipca 2019 r.

 

Kto może zgłosić się do projektu?

Mieszkańcy województwa śląskiego wieku od 17 do 23 lat, ze znajomością języka angielskiego (znajomość niemieckiego lub/i francuskiego – mile widziana), osoby intersujące się aktualną problematyką europejską, otwarte na nowe kultury i współpracę w grupie. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie www.haus.pl

 

Udział w Szczycie Młodzieży jest całkowicie bezpłatny!

 

W ramach projektu zapewniony jest transport, ubezpieczenie, zakwaterowanie wraz z wyżywieniem, a przede wszystkim cenne doświadczenie związane z udziałem w międzynarodowym, wielokulturowym spotkaniu młodych, ambitnych i zaangażowanych osób!

 

Czym jest Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego?

 

Regionalny Trójkąt Weimarski to trójstronne porozumienie między Województwem Śląskim, Nadrenią Północną-Westfalią oraz Hauts-de-France, mające na celu wzmacnianie społeczeństwa obywatelskiego oraz rozwój społeczno-gospodarczy i współpracę tych regionów. Co roku w ramach tego porozumienia organizowany jest Szczyt Młodzieży, który umożliwia młodym ludziom spotkanie z rówieśnikami zamieszkujących dane regiony, wymianę doświadczeń, a tym samym wzmocnienie postaw dialogu i współpracy młodego pokolenia. W każdym spotkaniu bierze udział 45 osób, czyli 15-osobowe grupy młodych ludzi z Francji, Niemiec i Polski, którzy mają za sobą pierwsze doświadczenia w działalności na rzecz lokalnej, regionalnej społeczności i są zainteresowani problematyką europejską.

W trakcie trwania Szczytu Młodzieży uczestnicy i uczestniczki biorą udział w warsztatach tematycznych, debatach, spotkaniach z przedstawicielami władz politycznych i nie tylko – w programie nie zabraknie również innych atrakcji!

 

Dla grupy 15 osób, które zostaną zakwalifikowane do projektu, przed wyjazdem do Niemiec zostaną zorganizowane dwa spotkania: integracyjno-informacyjne oraz tematyczne.

 

Kontakt: Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, ul. Bojkowska 35A, 44-100 Gliwice, tel. 32 461 20 70 Klaudia Skapczyk, [email protected] Artur Szafraniec, [email protected] Więcej - kliknij.

 

Organizatorzy: Województwo Śląskie, Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej Patronat medialny: TVP Katowice, Gazeta Wyborcza Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego jest organizowany dzięki finansowemu wsparciu Województwa Śląskiego.

[UM Woźniki]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© lubliniec365.pl | Prawa zastrzeżone