Zamknij
REKLAMA

Zagraniczny sukces lubszanki

16:00, 13.07.2019 | .
REKLAMA
Skomentuj
Zagraniczny sukces lubszanki / Lubliniec

Kinga Skiba – nastolatka pochodząca z Lubszy, która przed kilku laty rozsławiła swoją miejscowość jako finalistka show "Mam Talent", odnosi kolejne sukcesy wokalne, tym razem jako reprezentantka niemieckiego gimnazjum, do którego uczęszcza od dwóch lat.

 

Kinga została nagrodzona w konkursie muzycznym Jugend musiziert w Niemczech - największego na świecie konkursu dla młodych muzyków. W tegorocznej edycji wzięło udział 17 tysięcy uczestników z niemieckich szkół rozmieszczonych na całym świecie.  Jugend musiziert to najdłuższy konkurs, w jakim dotychczas uczestniczyła nastolatka - trwał prawie cały rok szkolny. Konkurs składał się z trzech etapów, na każdym z nich Kinga przedstawiała trzy różne 20 minutowe programy muzyczne. Zmieniało się także jury oceniające uczestników. Kinga dwukrotnie zajęła 1. miejsce oraz 3. miejsce w finale. Podczas konkursu Kindze towarzyszył pianista Erick Kaufmann, nad całością czuwała nauczycielka śpiewu Katrin Kaufmann. Oprócz piosenek angielskojęzycznych, Kinga wykonywała także utwór w języku polskim.

 

Dzięki udziałowi w konkursie Kinga została zaproszona m.in. do Gotha na Koncert Galowy, podczas którego dostała stypendium, oraz do Erfurtu, gdzie otrzymała nagrodę z rąk Helmuta Holtera - niemieckiego Ministra Edukacji , Młodzieży i Sportu.

 

Gratulujemy sukcesów i życzymy dalszych!

 

 

Red. na podst. tekstu i zdjęć aut. Klaudii Skiby

[UM Woźniki]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© lubliniec365.pl | Prawa zastrzeżone