Zamknij
REKLAMA

Przewodniczący KEP zaprasza na Narodową Pielgrzymkę do Rzymu

22:20, 08.02.2020 | .
REKLAMA
Skomentuj
PAP

Spotkajmy się 17 maja o 10.30 na pl. św. Piotra na uroczystej mszy św. pod przewodnictwem papieża Franciszka - zachęca przewodniczący KEP.

W przekazanej PAP przez biuro prasowe Episkopatu Polski informacji, abp Gądecki powiedział: "Od 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II dzieli nas dokładnie 100 dni. Narodowa Pielgrzymka do Rzymu jest wyrazem wdzięczności Bogu za życie i pontyfikat papieża Polaka". Podkreślił jednocześnie, że "św. Jan Paweł II wielokrotnie przybywał do Polski, a teraz my pojedźmy pomodlić się u Jego grobu i podziękować Bogu za papieża Polaka?.

Przewodniczący KEP zaznaczył, że założeniem Narodowej Pielgrzymki do Rzymu "jest modlitewne zjednoczenie Polaków w Watykanie wokół osoby i dziedzictwa, jakie zostawił Polsce i światu św. Jan Paweł II". Jak zapowiedział abp Gądecki, do decyzji organizatorów Narodowej Pielgrzymki do Rzymu pozostawione zostały kwestie dotyczące przejazdu, pobytu, czy odwiedzin miejsc sakralnych oraz turystycznych we Włoszech. Msza św. pod przewodnictwem papieża Franciszka będzie jedynym wspólnym punktem dla wszystkich wiernych, którzy chcą wziąć udział w Narodowej Pielgrzymce do Rzymu. (PAP)

Autor: Stanisław Karnacewicz

skz/ mhr/

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© lubliniec365.pl | Prawa zastrzeżone